Doprava

Vážené členky a členové AVZ,

dovolujeme si Vás informovat, že pracovní skupina pro Veřejné zakázky v dopravě připravuje prostřednictvím oborové tržní konzultace (dále jen „OTK") projekt s názvem "Doporučení pro zadávání veřejných zakázek v oblasti elektromobility".

Záměrem této OTK je vytvořit pro široké spektrum zadavatelů veřejných zakázek doporučení - metodický dokument, který bude obsahovat souhrn inspirativních informací potřebných pro správné zadávání veřejných zakázek a relevantní nastavení zadávacích podmínek v oblasti dodávek elektromobilů, plug-in hybridů, hybridních vozidel a související infrastruktury.

Účelem OTK je zjistit možnosti dodavatelů daného segmentu trhu pro plnění veřejných zakázek a získat informace (prostřednictvím dotazů a odpovědí) potřebné pro transparentní a nediskriminační nastavení zadávacích podmínek v rámci zadávací dokumentace, především pak technické specifikace, kritérií hodnocení apod.

Otázky OTK budou rozděleny do následujících oblastí:

  1. Pro dodavatele infrastruktury (dobíjecích stanic)
  2. Pro dodavatele elektrovozidel/vozidel na jiný pohon
  3. Pro dodavatele dobíjecích karet

Budeme rádi, pokud se do projektu zapojíte přispěním textu otázek, které by Vás k dané problematice zajímaly.

Vaše návrhy otázek nám, prosím, zašlete do 23. ledna 2024 na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. poté budou připojeny/zapracovány k otázkám, které doposud vzešly od pracovní skupiny pro dopravu.

(V případě, že byste měli zájem zjistit více o návrhu připravených otázek z činnosti členů pracovní skupiny, můžete nás kontaktovat opět na e-mailových adresách zde uvedených.)

S přáním příjemných dnů 

AVZ