Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Liberecký kraj ušetřil loni na veřejných zakázkách 260 mil.Kč

Liberec 11. února (ČTK) - Důsledným zveřejňováním zakázek i nákupy v elektronických aukcích se loni Libereckému kraji podařilo ušetřit na veřejných zakázkách téměř 260 milionů korun. Bezmála dvě stě zakázek se podařilo zlevnit v průměru o 23 procent. Kraj loni vypsal soutěže na zakázky za více než 1,112 miliardy korun a cenu se mu podařilo snížit na něco přes 852 milionů. ČTK to řekl náměstek hejtmana Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj).

Číst dál...

Soud potvrdil pokutu 300.000 korun od ÚOHS pro Chodov

Brno 9. února (ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 300.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro Chodov na Sokolovsku. Radnice nevypsala koncesní řízení na pronájem teplovodních zařízení. ČTK to zjistila z webu soudu. Sankci už dříve potvrdil i Krajský soud v Brně.

Číst dál...

V Sedlčanech se zkomplikoval tendr na výstavbu terminálu

Sedlčany (Příbramsko) 8. února (ČTK) - V Sedlčanech na Příbramsku se zkomplikoval tendr na výstavbu dopravního terminálu zhruba za 50 milionů korun. Jedna z neúspěšných firem se obrátila na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který nařídil výběr zopakovat. Zdůvodnil to tím, že nedostal kompletní dokumentaci. Soutěž nebyla zrušena, ale vrátila se do fáze, v níž byla před Vánoci. Město tudíž nemůže uzavřít smlouvu s vítězným uchazečem a musí z přihlášených firem vybírat znovu, řekl dnes novinářům místostarosta Miroslav Hölzel (ODS).

Číst dál...

Ministerstvo financí dostalo od ÚOHS pokutu 50.000 korun

Brno/Praha 8. února (ČTK) - Ministerstvo financí dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 50.000 korun za zakázku bez soutěže na zajištění podpory a provozu informačního systému ARES, tedy administrativní registr ekonomických subjektů. Rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu úřadu. Ministerstvo financí s rozhodnutím nesouhlasí a podá žalobu proti rozhodnutí ÚOHS.

Číst dál...

ÚOHS zahájil na popud Kapsche další řízení kvůli mýtnému tendru

Praha/Brno 7. února (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil na podnět firmy Kapsch třetí správní řízení s ministerstvem dopravy kvůli vyhlášenému mýtnému tendru. ÚOHS to potvrdil ČTK. Kapsch nechtěl obsah námitek komentovat, ale podle informací ČTK firma zpochybňuje deklarovanou technologickou neutralitu výběrového řízení. Ministerstvo podnět označilo za další snahu tendr zastavit.

Číst dál...

Povodí Vltavy plánuje letos zakázky za 800 milionů korun

Praha 7. února (ČTK) - Státní podnik Povodí Vltavy letos plánuje vypsat zakázky za 800 milionů korun. V případě optimální projektové přípravy by mohl podnik na konci roku vypsat ještě zakázku na vybudování doplňkového bezpečnostního přelivu na orlické nádrži za dalších 800 milionů korun. ČTK to dnes sdělil mluvčí podniku Hugo Roldán.

Číst dál...

Kraj by mohl zrušit tendr na modernizaci trutnovské nemocnice

Hradec Králové 6. února (ČTK) - Královéhradecký kraj by mohl na jaře zrušit tendr na výstavbu nových laboratoří pro Oblastní nemocnici Trutnov v odhadované hodnotě 265 milionů korun bez DPH. Několik účastníků soutěže překročilo řádově o desítky milionů korun nabídkové ceny. O zrušení tendru bude rozhodovat krajská rada. ČTK to řekl dnes radní kraje pro investice a majetek Václav Řehoř (ODS). "Teď běží lhůta, abychom vyrozuměli účastníky (tendru). Ke zrušení tendru by mohlo dojít v březnu," uvedl dopoledne bez bližšího vysvětlení.

Číst dál...

Do státního tendru na propagaci potravin se přihlásily dvě firmy

Praha 6. února (ČTK) - Do tříletého státního tendru na podporu spotřeby kvalitních potravin, zjednodušeně značky Klasa, za zhruba 150 milionů korun se přihlásily společnosti A priori a McCann-Erickson Prague. ČTK to dnes sdělila mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu, který zakázku zadává, Vladimíra Nováková. Státní podpory značky Klasa před nedávnem kritizoval premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), ministerstvo zemědělství účelnost vynaložených peněz nyní analyzuje.

Číst dál...

ÚOHS zahájil řízení s pražským dopravním podnikem

Brno/Praha 1. února (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení s Dopravním podnikem hlavního města Prahy (DPP) kvůli zakázce na dodávku 300 autobusů. Důvodem je podnět od společnosti Iveco, která byla z tendru vyřazena. ČTK to dnes řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Na řízení upozornil server zdopravy.cz. Podle mluvčí DPP Anety Řehkové bylo důvodem vyřazení firmy dílčí nesplnění technických požadavků na vybavení autobusů. Pokud by tak DPP nepostupoval, porušil by zákon, dodala mluvčí.

Číst dál...

ČD Cargo vypsalo tendr na dodávku až 50 elektrických lokomotiv

Praha 31. ledna (ČTK) - Nákladní dopravce ČD Cargo vypsal výběrové řízení na dodávku až 50 elektrických a pěti motorových lokomotiv vybavených evropským zabezpečovacím zařízením. Podle podmínek tendru firma koupí nejdříve deset elektrických a tři dieselové motorové lokomotivy, další odebere později s využitím opce. ČTK to dnes sdělil mluvčí Český drah Petr Šťáhlavský. Hodnotu zakázky nesdělil, podle webu zdopravy.cz při nynějších cenách nových lokomotiv může zakázka vyjít až na pět miliard korun.

Číst dál...