Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

VÝSLEDKY JEDNÁNÍ VLÁDY DNE 19. 6. 2018 K MATERIÁLŮM MMR TÝKAJÍCÍM SE ELEKTRONIZACE VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK

Praha (www.portal-vz.cz). Vláda České republiky na svém jednání dne 19. června 2018 přijala usnesení vlády o změně usnesení vlády ze dne 21. června 2017 č. 467 o uložení povinnosti využívat Národní elektronický nástroj při zadávání veřejných zakázek (NEN).

Číst dál...

iDnes.cz:Stát uzavřel tendr na auta za 800 mil, vyhrála asi Škoda

Praha 5. července (ČTK) - Stát na přelomu června a července uzavřel tendr na nákup a servis osobních aut za více než 800 milionů korun. Uvedl to dnes server iDnes.cz na základě vyjádření ministerstva financí (MF). Hlavního vítěze zatím stát nezveřejnil, podle serveru se jím zřejmě stane tuzemská automobilka Škoda Auto. Do poloviny července ale ještě trvá lhůta pro případné podání námitek proti výsledku výběrového řízení.

Číst dál...

ÚOHS zrušil dva tendry Olomouckého kraje na autobusové dopravce

Brno 4. července (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběrová řízení, v nichž Olomoucký kraj hledal autobusové dopravce, kteří by provozovali deset let dopravu na Jesenicku a v oblasti Prostějovsko-jihovýchod. Ani v jednom případě kraj podle ÚOHS nedodržel zásadu transparentnosti, vyplývá z pravomocných rozhodnutí, která jsou dostupná na webu antimonopolního úřadu. V případě Prostějovska také zakázal uzavřít dle výběrového řízení smlouvy s dopravci. Stanovisko kraje ČTK zjišťuje.

Číst dál...

Ministr zdravotnictví odvolal ředitele Nemocnice Na Bulovce

Praha 4. července (ČTK) - Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes ráno odvolal ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka. ČTK to řekl mluvčí nemocnice Martin Šalek. Vojtěch zdůvodnil svůj krok Novákovým trestním stíháním, považuje za nepřijatelné, aby stíhaný ředitel zůstal ve funkci. Nováka policie obvinila v rozsáhlé kauze manipulací s veřejnými zakázkami. V nemocnici koncem června zasahovala policie v souvislosti se zadáváním zakázek na dodávky služeb. Nováka policisté při zásahu zadrželi, později ho propustili.

Číst dál...

Krajská zdravotní: S obviněným Horáčkem jsme spolupracovali málo

Ústí nad Labem 3. července (ČTK) - Krajská zdravotní, sdružující pět nemocnic v Ústeckém kraji, tvrdí, že spolupracovala s firmou obviněného podnikatele Tomáše Horáčka minimálně. V tiskové zprávě zaslané dnes ČTK Krajská zdravotní (KZ) uvedla, že s Horáčkovou První chráněnou dílnou už spolupráci ukončila. Horáček je obviněn kvůli podezření na manipulace se zakázkami v některých pražských nemocnicích.

Číst dál...

Středočeský kraj prověří smlouvy ve svých ústavech a nemocnicích

Praha 2. července (ČTK) - Středočeský kraj zkontroluje dodavatelské smluvní vztahy ve svých sociálních zařízeních a oblastních nemocnicích, oznámila dnes hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Důvodem je podezření na manipulace se zakázkami v pražských nemocnicích, které se podle policie týká i devíti sociálních zařízení ve Středočeském kraji.

Číst dál...

Za nemocniční zakázky obviněno 9 lidí, na dva soud uvalil vazbu

Praha 30. června (ČTK) - Policie obvinila další čtyři lidi a jednu firmu v souvislosti s údajnými manipulacemi zakázek v některých pražských nemocnicích. ČTK to dnes řekla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Celkem je tak v případu obviněno devět lidí, na dva z nich soud dnes uvalil vazbu. Podle České televize jde o severočeského podnikatele Tomáše Horáčka a bývalou ředitelku Nemocnice na Bulovce Andreu Vrbovskou.

Číst dál...

Státní správa začala povinně využívat Národní elektronický nástroj

Praha 30. června (ČTK) - Od neděle mají orgány státní správy, jako jsou ministerstva, finanční úřady nebo Česká národní banka, povinnost zadávat veřejné zakázky prostřednictvím Národního elektronického nástroje (NEN). Systém je poskytován zdarma, nyní je v něm zaregistrováno přes 650 zadavatelů.

Číst dál...

ÚOHS dal šesti firmám pokutu 27 milionů za kartelovou dohodu

Brno 25. června (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dal šesti firmám úhrnnou pokutu 26,8 milionu korun za kartelovou dohodu. V roce 2011 se hlásily do tendru na rekonstrukci sádek u obcí Hroby a Nebužely na Táborsku za více než 16 milionů korun. Nejvyšší pokutu 21 milionů dostala firma Swietelsky stavební, výše se odvíjí od výše obratu. Rozhodnutí je pravomocné. Pokuty platí pro pět firem, proti její výši podala rozklad firma PROTOM Strakonice, která má zaplatit přes půl milionu, uvedl dnes v tiskové zprávě předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Číst dál...

Pardubický kraj chce do dvou týdnů vybrat železničního dopravce

Pardubice 25. června (ČTK) - Vedení Pardubického kraje se chce během dvou týdnů rozhodnout, s kým bude pokračovat v rozhovorech o zajištění budoucí regionální železniční dopravy. Hejtmanství několik měsíců jedná s Českými drahami a společností Leo Express o kontraktu na provozování regionálních spojů na deset let. Kraj si klade ještě různé podmínky a dopravci nabídku stále doplňují, řekl ČTK krajský radní pro dopravu Michal Kortyš (ODS).

Číst dál...