Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Příspěvková organizace TSK pochybila při zadání veřejných zakázek

Praha 15. listopadu (ČTK) - Příspěvková organizace Technická správa komunikací (TSK) v loňském roce pochybila při zadávání veřejných zakázek, při nakládání s majetkem, chyby měla v účetnictví a nezveřejňovala smlouvy v registru smluv. Vyplývá to z dokumentu, který dnes projednal magistrátní kontrolní výbor. TSK byla transformována na akciovou společnost a příspěvková organizace bude v následujících týdnech zrušena. Transformace má přinést úspory a zjednodušení fungování. Pochybení řeší rovněž dozorčí rada akciové společnosti.

Číst dál...

Slovenský antimonopolní úřad nabízí odměny za udání

Brno 15. listopadu (ČTK) - Slovenský antimonopolní úřad věří, že mu pomohou v odhalování kartelů podněty od fyzických osob, například zaměstnanců firem, které se účastní samotného kartelu. Ten, kdo úřadu jako první poskytne důkaz o kartelu, má nárok na odměnu jednoho procenta z konečné pokuty, nejvíce ale 100.000 eur (asi 2,6 milionu Kč). Úřad má program už tři roky a letos zapracoval na některých nových ustanoveních, která chrání identitu oznamovatele, řekl dnes ČTK na odborné konferenci v Brně místopředseda slovenského antimonopolního úřadu Boris Gregor.

Číst dál...

Středočeské hejtmanství přidá půl mld. korun na hromadnou dopravu

Praha 15. listopadu (ČTK) - Středočeské hejtmanství přidá příští rok půl miliardy korun na hromadnou dopravu, podpoří tak i dokončení sjednocení středočeského systému s pražskou veřejnou dopravou. Celkově tedy bude hejtmanství ročně přispívat na vlakové a autobusové spoje včetně jejich provozování a integraci přibližně dvě miliardy korun. Novinářům to na dnešním setkání řekla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Číst dál...

ÚOHS za porušení soutěže uložil sankce 12 mil. Kč, další chystá

Brno 15. listopadu (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) letos za porušení soutěžních pravidel uložil pokuty v souhrnné výši 11,8 milionu korun. Je to jedno z nejnižších čísel v posledních letech, například loni sankce překročily 466 milionů korun. Vyplývá to z informací, které dnes zazněly na Svatomartinské konferenci ÚOHS v Brně.

Číst dál...

České Lípě hrozí při zadání zakázky na MHD pokuta až 20 mil.Kč

Česká Lípa 14. listopadu (ČTK) - Až dvacetimilionová pokuta hrozí městu Česká Lípa, založí-li plánovaný společný podnik s dopravní společností BusLine a přímo jí zadá zakázku na zajištění veřejné dopravy ve městě, tvrdí organizace Transparency International a Oživení. Nařízení EU o veřejných službách v přepravě cestujících po železnici a silnici podle nich sice umožňuje za určitých podmínek zakázky zadávat přímo, město je ale nesplní. Organizace to uvedly ve vyjádření pro ČTK. Stanovisko České Lípy ČTK zjišťuje.

Číst dál...

Výrobce obrněnce Puma slibuje českých firmám zakázky za 35 mld.Kč

Praha 14. listopadu (ČTK) - Kdyby česká armáda v rámci plánovaného přezbrojení zařadila do své výzbroje bojová vozidla pěchoty (BVP) Puma, mohlo by to přinést českým firmám během tří let zakázky v hodnotě 35 miliard korun. Tuzemské podniky by se mohly podílet na vývoji i výrobě. Uvedla to německá zbojovka PSM, která vozidla vyrábí. Kontrakt by podle ní znamenal i přísun technologického know-how, stejně jako podíl na dodávkách do ostatních zemí EU na desítky let. Dnešního setkání s německou zbrojovkou se v Praze se zúčastnilo více než 30 českých firem.

Číst dál...

Praha bude monitorovat volná parkovací místa pomocí senzorů

Praha 14. listopadu (ČTK) - Magistrát hlavního města se chystá ve vybraných místech metropole umístit senzory, které budou monitorovat obsazenost parkovacích míst. Informace poté budou dostupné řidičům na informačních tabulích či prostřednictvím mobilní aplikace. ČTK to dnes sdělila mluvčí městské Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Přípravu projektu má na starosti TSK a podle odhadu vyjde na 154 milionů korun. Většinu chce město uhradit z evropských peněz. Monitoring se má týkat 13 lokalit a 3313 parkovacích míst.

Číst dál...

Kraj dostal na přestavbu nemocnice Náchod tři nabídky

Brno/Hradec Králové 13. listopadu (ČTK) - Královéhradecký kraj dostal tři nabídky na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod. Nejnižší nabídku podaly dohromady firmy Geosan Group a BAK stavební společnost, činí 1,344 miliardy korun bez DPH. Kraj dnes v sídle brněnské společnosti RTS otevřel obálky s nabídkami. Bude je ještě vyhodnocovat a očekával větší zájem. Nynější tendr na přestavbu nemocnice je čtvrtý v pořadí, předchozí tři soutěže hejtmanství z různých důvodů zrušilo.Nabídku na přestavbu nemocnice podala i firma Zlínstav, nabídla cenu 1,382 miliardy a také OHL ŽS, tato společnost nabídla cenu 1,390 miliardy.
"Čekali jsme větší zájem, nicméně v poslední době je velký tlak na stavebním trhu, jeho kapacita je poměrně naplněná. Možná do toho vstoupily i nepovedené předchozí tendry," uvedl radní kraje pro investice Václav Řehoř (ODS). Je ale spokojený, protože nabídnuté ceny šly pod avizovaných 1,4 miliardy Kč.
Nabídka s nejnižší cenou nyní podstoupí kontrolu, zda má potřebné náležitosti a zda je úplná a odpovídá soupisům stavebních prací. "Ve chvíli, kdy bude konstatováno, že ta nabídka odpovídá zadávacím podmínkám, bude dodavatel rozhodnutím zadavatele určen jako vybraný," uvedl administrátor zadávacího řízení Petr Vrbka. Pokud nabídka nebude obsahovat vše, začne kontrola druhé nabídky v pořadí.
Nynější tendr kraj vypsal letos 1. srpna. Původní termín pro otevření obálek byl 2. října, následně byl kvůli dotazům uchazečů dvanáctkrát posunut. Od potenciálních uchazečů kraj dostal přibližně 100 dotazů, které zodpověděl.
Řehoř potvrdil, že stavba by mohla začít příští rok na jaře, trvat by měla 26 měsíců. Základem projektu je výstavba dvou nových nemocničních objektů. Dále vznikne objekt pro medicinální plyny, bude vystavěn nadzemní koridor a vzniknou i podzemní koridory mezi budovami. Součástí tendru je i opce na případnou druhou etapu modernizace nemocnice za odhadovaných 420 milionů korun, vybraná firma však cenu nabídne zvlášť, pokud kraj ke druhé etapě přistoupí.
Nemocnice Náchod zajišťuje zdravotní péči pro spádovou oblast s více než 200.000 obyvateli, ve specializovaných oborech až pro 250.000 lidí. Pod náchodskou nemocnici spadá jedenáct provozoven, z toho sedm s lůžkovou péčí o celkové kapacitě 832 lůžek. Nemocnice zaměstnává 1500 lidí.
lip sd

Kraj otevře nabídky na stavbu nemocnice Náchod za 1,4 mld. Kč

Hradec Králové/Brno 13. listopadu (ČTK) - Královéhradecký kraj by měl dnes dopoledne otevřít obálky s nabídkami firem do tendru na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod za 1,4 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současný investiční projekt kraje. Samotné otevření obálek se odehraje v sídle brněnské společnosti RTS, která soutěž pro kraj organizuje. Nynější tendr na přestavbu nemocnice je čtvrtý v pořadí, předchozí tři soutěže hejtmanství z různých důvodů zrušilo.

Číst dál...

Do státních tendrů na maso a sušené mléko se nikdo nepřihlásil

Praha 12. listopadu (ČTK) - Do tendrů na dodání 1500 tun sušeného mléka a 150 tun zmraženého masa se nikdo nepřihlásil. Stát zadávací podmínky vyhodnotí a vypíše zakázky znovu. ČTK to řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Tendr na dodání a ochraňování mléka na čtyři roky měl mít cenu zhruba 100 milionů korun, u masa šlo o 21 milionů.

Číst dál...