Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Největší objem staveb na obyvatele byl v Praze a Jihočeském kraji

Praha 11. října (ČTK) - Nejintenzivnější výstavba byla loni v Praze, kde na jednoho obyvatele připadalo 43.821 korun tržeb stavebních firem. Naopak v Moravskoslezském kraji to bylo 15.244 korun. Průměr za celou ČR byl 23.104 korun. Podíl veřejných zakázek na celkových tržbách zůstal na 32,6 procenta. Na stavby v zahraničí loni připadalo 3,5 procenta celkových tržeb. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Číst dál...

Úředníci porušili etický kodex, řekl u soudu ve Zlíně ředitel ROP

Zlín 11. října (ČTK) - Tři bývalí zaměstnanci Regionálního operačního programu (ROP) Střední Morava, kteří čelí obžalobě z podílu na neoprávněném čerpání evropských dotací, postupovali podle ředitele Úřadu Regionální rady Ivana Matulíka v rozporu s etickým kodexem, který byl součástí pracovního řádu. Matulík to dnes řekl u zlínského krajského soudu, který kauzu projednává. V kauze bylo obžalováno šest lidí, kromě někdejších pracovníků ROP i tři jednatelé ubytovacích firem, kteří o dotace žádali. V případě prokázání viny jim hrozí až 12 let vězení. V kauze figurují také čtyři firmy. Způsobená škoda dosáhla podle spisu desítek milionů korun.

Číst dál...

Karlovarská krajská nemocnice měla loni ztrátu 105 milionů Kč

Karlovy Vary 9. října (ČTK) - Karlovarská krajská nemocnice (KKN) skončila loňské hospodaření se ztrátou 105 milionů korun. V roce 2016 byla ve ztrátě 40 milionů korun. Letošní výsledky ale budou zřejmě ještě horší než předešlý rok, řekla dnes novinářům předsedkyně představenstva KKN Jitka Samáková.

Číst dál...

Dopravci: Cena mýtného systému by se měla snížit aspoň o třetinu

Praha 9. října (ČTK) - Cena mýtného systému, která vzešla ze soutěže, by se kvůli umožnění nulové sazby mýta na silnicích první třídy měla snížit alespoň o třetinu. Uvedlo to sdružení dopravců Česmad Bohemia v reakci na dnešní podpis memoranda mezi ministerstvem dopravy a zástupci krajů a obcí. Umožnění bezplatných úseků v mýtném systému kritizoval také Kapsch, podle kterého je za těchto okolností systém minimálně o pět miliard korun předražený. V tendru na provozovatele mýtného systému po roce 2019 zvítězilo konsorcium CzechToll/SkyToll s nabídkou 10,75 miliardy korun za desetiletý provoz.

Číst dál...

Dopravu na severu Moravy přechodně zajistí současné firmy

Ostrava 9. října (ČTK) - Moravskoslezští krajští radní dnes vybrali dopravce, kteří na přechodnou dobu zajistí veřejnou autobusovou dopravu pro cestující na Bílovecku, Frýdecko-Místecku, Hlučínsku, Opavsku a Vítkovsku. Kraj totiž kvůli různým komplikacím i zrušenému výběrovému řízení nestihl nebo nemohl s vítězi tendrů uzavřít smlouvy. Původně přitom měli začít noví dopravci jezdit už 9. prosince, dopravu ale převezmou až příští rok v červnu.

Číst dál...

Ťok vyhoví krajům, dnes podepíše memorandum o nulové sazbě mýta

Praha 9. října (ČTK) - Mýto na většině silnic první třídy bude bez poplatku, tedy s nulovou sazbou. Dohodu s kraji a obcemi dnes podpisem společného memoranda stvrdí ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Vyplývá to z informací ministerstva dopravy. Návrh ještě bude muset schválit vláda. Mýtný systém se po roce 2019 rozšíří na 900 kilometrů silnic prvních tříd.

Číst dál...

Novým ředitelem Nemocnice Na Homolce byl jmenován Petr Polouček

Praha 5. října (ČTK) - Novým ředitelem pražské Nemocnice Na Homolce byl jmenován Petr Polouček, nastoupí 15. listopadu. Ministerstvo zdravotnictví o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) očekává, že se nový ředitel zaměří na hospodaření nemocnice a veřejné zakázky. Výběrová komise Poloučka, který dosud vedl kladenskou nemocnici, doporučila ze 17 kandidátů.

Číst dál...

MF: Ústí při vyhlašování zakázky na opravu muzea nechybovalo

Ústí nad Labem 3. října (ČTK) - Ústí na Labem při vyhlašování zakázky na opravu městského muzea nechybovalo. Rozhodlo o tom ministerstvo financí, které proto zrušilo sankci 1,8 milionu korun a zastavilo řízení s městem. ČTK o tom dnes informovala mluvčí magistrátu Romana Macová. Po rekonstrukci se muzeum otevřelo v polovině roku 2011. Kvůli údajnému předražení se opravou zabývala v minulosti i policie.

Číst dál...

Středočeský kraj plánuje vypsání soutěží na linky veřejné dopravy

Kladno 3. října (ČTK) - Středočeský kraj plánuje vypsání soutěží pro dopravce na obsluhu linek veřejné autobusové dopravy po roce 2019. Dle předpokladů by se mělo jednat o 13 tendrů. S částí dopravců uzavře smlouvy přímo, konkrétně se bude jednat například o dopravce, kteří významně investovali, nebo takzvané malé dopravce, sdělil ČTK krajský radní pro dopravu František Petrtýl. Obslužnost v kraji zajišťují zhruba tři desítky dopravců.

Číst dál...

Brno chce dál jednat se studiem, které podalo žalobu kvůli sálu

Brno 2. října (ČTK) - Vedení Brna bude usilovat o dohodu s ateliérem M1, který v roce 2004 vyhrál architektonickou soutěž na Janáčkovo kulturní centrum v Brně. Město ale v tendru svěřilo dopracování projektu mezinárodnímu týmu kolem Poláka Tomasze Koniora, který letos představil výrazně pozměněnou koncepci prostornějšího sálu v objemnější budově. Studio M1 proto podalo žalobu na ochranu před zásahem do autorského práva.

Číst dál...