Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Stát ukončí všechny zakázky k elektronickým dálničním známkám

(27.01.2020 Elogistika.info) Stát ukončí všechny zakázky k elektronickým dálničním známkám, řekl dnes ČTK nový ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Spolu s problematickou zakázkou na IT systém tak skončí i tendr na distribuci vinět, jehož odhadovaná cena byla přes 477 milionů korun. Tendr byl podle něj vypsán nelogicky. Všechny zakázky k systému budou přepracovány.

Číst dál...

Organizátoři hackathonu spustili IT systém k dálničním známkám

(27.01.2020 Dnoviny.cz) Organizátoři dvoudenního hackathonu včera večer spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám a v následujících týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček.

Číst dál...

Předseda ČTÚ Jaromír Novák rezignoval kvůli aukci 5G

(27.01.2020 Ceskenoviny.cz) Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák rezignoval. Důvodem je snaha ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G. Uvedl to v rezignačním dopise zveřejněném na twitteru.

Číst dál...

Česká pošta hledá správce informačních technologií. Za čtyři roky mu nabízí skoro 800 milionů korun

(23.01.2020 Lidovky.cz) Praha-Česká pošta hledá firmu, která bude spravovat její informační a komunikační technologie (ICT). Stamilionovou veřejnou zakázku vypsala pošta na konci loňského roku a zájemci se mohou do tendru přihlásit do 10. února. Na výběrové řízení ve čtvrtek upozornily Hospodářské noviny (HN), podle kterých přesahuje hodnota zakázky 790 milionů korun za čtyři roky.

Číst dál...

Zakázku k dálničním známkám zrušíme, řekl nastupující ministr dopravy Havlíček

(23.01.2020 Denik.cz) Zakázka na IT systém k elektronickým dálničním známkách bude zrušena. ČTK to dnes sdělil vicepremiér a budoucí ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Uvedl, že personální otázky na ministerstvu začne řešit po svém pátečním uvedení do funkce.

Číst dál...

Připravuje se vyhlášení nového výběrového řízení na zhotovitele rekonstrukce centra města

(23.01.2020  Koprivnice.cz) Kopřivnice-Rada města se chystá vyhlásit nové výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce centra města. O v pořadí druhém výběrovém řízení by radní měli rozhodnout v úterý 28. ledna 2020.

Číst dál...

Česko se v indexu korupce propadlo. Ondráčka: Politici o dohánění špičky jen blouzní

(23.01.2020 Staloseted.cz) Česko se po třech letech zlepšování propadlo v žebříčku vnímání korupce. Ztratilo tři body a kleslo o šest míst. Jak moc špatná zpráva to je?

Číst dál...

MPSV se přepočítalo. Nový informační systém bude o miliardu dražší

(23.01.2020 24zpravy.com) Podle úřadu by se investice do novıch systémů měla díky úsporám za provoz vrátit asi za osm let. Vedení ministerstva se k systémům nevyjadřuje. Poukazuje na to, že zakázky vyhlásili jeho předchůdci. Ve čtvrtek by s aktuálním stavem mělo seznámit sněmovní sociální vıbor.

Číst dál...

Brno a ŘSD budou spolupracovat na budování velkého městského okruhu

(22.01.2020 Brnan.cz) Smlouva řeší i dopravní obslužnost multifunkční haly na výstavišti.

Číst dál...

Lesy ČR už téměř uzavřely tendr 2020+

(22.01.2020 Silvarium.cz) Státní podnik Lesy České republiky (LČR) téměř dokončil sedmimiliardový lesnický tendr 2020+. Z 54 soutěžených jednotek dosud uzavřel s lesnickými firmami smlouvy na 49 jednotkách. Nejvíce smluv zatím získala skupina PETRA, a to osm. Řekla to mluvčí podniku Eva Jouklová.

Číst dál...