Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Kraj vybere zpracovatele tří architektonických…

02.08.2019 (/www.facebook.com…, Zdroj:Facebook / Příspěvky, Autor:Karlovarský kraj - oficiální stránka) Kraj vybere zpracovatele tří architektonických studií pro řešení havarijního stavu historické budovy keramické školy v Karlových Varech.

Číst dál...

Příručka pro zadávání zakázek Programu rozvoje venkova na období 2014 – 2020 (verze 5)

02.08.2019 (eagri.cz/public/web/mze…, Zdroj: EAgri.cz / Články) Dne 1. 8. 2019 schválil ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc. Pravidla, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotace na projekty Programu rozvoje venkova na období 2014–2020 (dále jen „Pravidla“), pro 8. kolo příjmu žádostí.

Číst dál...

Stanovení nové základní sazby pro výpočet referenční a diskontní sazby

02.08.2019 (www.uohs.cz/cs/informacni…, Zdroj: UOHS.cz / Tiskové zprávy)
V souladu se Sdělením o revizi metody stanovování referenčních a diskontních sazeb (Úřední věstník C 14, 19. 1. 2008, str. 6) upravila Evropská komise výši základní sazby pro výpočet referenční a diskontní sazby v České republice. Nová základní sazba ve výši 2,27 % je účinná od 1. 8. 2019.

Číst dál...

ÚOHS zrušil původní verdikt na autobusovou soutěž ve Zlínském kraji.

02.08.2019 (zdopravy.cz/uohs-zrusil…, Zdroj: Zdopravy.cz / Články, Autor: Jan Sůra) V případě miliardové zakázky na autobusovou dopravu ve Zlínském kraji došlo k nečekanému obratu. Tři měsíce poté, co Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil celou soutěž, vyhověl předseda ÚOHS Petr Rafaj rozkladu Zlínského kraje a původní verdikt zrušil. Návrh na zrušení podala společnost Busline LK.

Číst dál...

Část ředitelů nemocnic kritizuje společné nákupy materiálu, podle ministerstva se ušetřilo 200 milionů

02.08.2019 (www.irozhlas.cz/zpravy…, Zdroj: IRozhlas.cz / Zprávy z domova, Autor:Janetta Roubková) Injekční stříkačky, gázy, rukavice, ale i některé léky. To je jen krátký výčet toho, co už rok pořizují fakultní nemocnice v pilotním projektu společných nákupů.

Číst dál...

Hledají se obři pro cestující na letiště

02.08.2019 (Zdroj: MAFRA, a.s. / MF DNES, Autor:Matěj Ludvík redaktor MF DNES) Dopravce vypíše v srpnu soutěž na nákup velkokapacitních autobusů pro linku 119. PRAHA Autobusovou linkou 119 mezi Veleslavínem a Letištěm Václava Havla denně jezdí v průměru 20 tisíc cestujících a mnozí z nich mají s sebou i rozměrné zavazadlo.

Číst dál...

ÚOHS tendr na provoz vodovodních sítí nezastavil

01.08.2019 (Zdroj: MAFRA, a.s. / MF DNES, Autor:Jakub Mikel)
OLOMOUC Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je koncesní řízení, ze kterého má vzejít provozovatel vodohospodářské infrastruktury na Olomoucku, nastaveno podle zákona. Tendr v předpokládané hodnotě 1,2 miliardy korun letos v březnu vypsala Vodohospodářská společnost Olomouc (VHS).

Číst dál...

Vyzbrojování Česka dostal na starosti Filip Říha, má dokončit akvizice za miliardy

01.08.2019 (eurozpravy.cz/domaci…, Zdroj: Eurozpravy.cz / Články, Autor: EuroZprávy.cz / ČTK) Miliardové nákupy na ministerstvu obrany má od dnešního dne na starosti Filip Říha, který byl dosud řízením sekce pouze pověřen. Ode dneška byl jmenován náměstkem pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic.

Číst dál...

Soud zamítl žalobu proti rozhodnutí ÚOHS o dodatcích na mýtný systém

01.08.2019 (www.uohs.cz/cs/informacni…, Zroj:UOHS.cz / Tiskové zprávy)
Krajský soud v Brně potvrdil rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ve věci dodatků ke smlouvám na provoz mýtného systému z roku 2017, když zamítl žalobu společnosti Skytoll CZ s.r.o. ÚOHS v minulých dnech obdržel písemné vyhotovení rozsudku z konce června letošního roku.

Číst dál...

Dráhy zrušily velký tendr na nové vagony, chtějí rychlejší a v dvojnásobném počtu

01.08.2019 (zdopravy.cz/drahy-po-roce…, Zdroj: Zdopravy.cz / Články, Autor:Jan Šindelář) České dráhy dnes oznámily zrušení velké soutěže, jejímž výsledkem měla být rámcová dohoda na odběr až 90 vagonů pro mezinárodní vlaky. Oznámení se objevilo ve věstníku veřejných zakázek po roce od vypsání tendru.

Číst dál...