Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Obrana vyloučila všechny účastníky z tendru na nákup letadla

(21.01.2020 Ceskenoviny.cz) Ministerstvo obrany vyloučilo z tendru na nákup malého letadla všechny tři účastníky. Dva nesplnili požadované parametry a třetí úřadu oznámil, že nabízený stroj již nemá k dispozici. Ministerstvu nabídl letoun jiný, takovou změnu v průběhu tendru ale zákon neumožňuje. ČTK to řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Soutěž tak bude muset být zrušena. Obrana počítala s tím, že za požadovaný stroj zaplatí asi 661 milionů korun bez DPH.

Číst dál...

Komentář Martina Čabana: Hromady dat na dálnicích

(21.01.2020 E15.cz - Názory Martin Čaban) S elektronizací dálničních známek to v Česku začíná vypadat podobně jako s elektronizací čehokoli jiného ve státní správě. Na začátku je záměr ušetřit peníze státu a usnadnit život uživatelům, na konci problémy s tendry i pochybnosti o nákladech. Do jednadvacátého století se český veřejný sektor sune s obtížemi a neochotně.

Číst dál...

Potvrzeno: Zlínský kraj v soutěži na autobusové dopravce nepochybil, může uzavřít smlouvy

(21.01.2020 Kr-zlinsky.cz) Zlínský kraj může uzavřít smlouvy s vítězi soutěže na linkové autobusové dopravce pro období deseti let, kterou vloni na jaře u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zablokovala společnost BusLine LK. Předseda ÚOHS totiž zamítl i rozklad podaný touto firmou. Ta se přitom paradoxně soutěže vůbec nezúčastnila.

Číst dál...

Ministerstvo dopravy možná vytvoří auditora mýta bez tendru

(21.01.2020 Novinky.cz) Informaci v úterý potvrdil důvěryhodný zdroj z ministerstva dopravy. Mluvčí ministerstva František Jemelka nechtěl případné angažmá Cendisu komentovat s tím, že tendr zatím stále běží. V čele ministerstva přitom v úterý skončil dosavadní ministr Vladimír Kremlík.

Číst dál...

Hradec chce vybudovat fotbalový stadion metodou Design and Build

(21.01.2020 Hradeckralove.org) V listopadu loňského roku proběhla předběžná tržní konzultace k zakázce na stavbu fotbalového stadionu, do které se přihlásilo 12 zájemců. Většina z nich by při požadovaných podmínkách zastupitelstva preferovala metodu Design and Build. Stanovenými podmínkami jsou výše zakázky, která nesmí přesáhnout hranici 605 milionů korun bez DPH, a termín dokončení stavby do konce roku 2022. Nyní město pracuje na přípravě zadávacího řízení.

Číst dál...

Ministr dopravy končí. Kremlík narazil u Babiše kvůli tendru na dálniční známky, nahradí jej Havlíček

(21.01.2020 Ihned.cz) Prezident Miloš Zeman přijal návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) na odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Akceptuje i návrh, aby ho ve funkci nahradil vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). V pondělí odpoledne to oznámil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Havlíček by podle informací ČTK měl být uveden do funkce ministra dopravy pravděpodobně v pátek dopoledne.

Číst dál...

Fúze resortů není tak snadná, vyžaduje změnu zákona i fyzické sloučení. Je to práce na roky

(21.01.2020 Lidovky.cz Kateřina Surmanová) Praha-Podle původního plánu měl v úterý dopoledne ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) spolu s premiérem slavnostně spouštět stavbu přístavu na Moravě. V pondělí večer už věděl, že z výletu nic nebude – Andrej Babiš (ANO) navrhl prezidentovi jeho odvolání a Miloš Zeman je přijal. Důvodem odvolání je, jak premiér uvedl, manažerské pochybení v zadání zakázky na elektronické dálniční známky.

Číst dál...

Dne 15. ledna proběhla v Senát Parlamentu ČR...

(20.01.2020 Facebook) Dne 15. ledna proběhla v Senát Parlamentu ČR konference "Balíček oběhového hospodářství - návrhy zákonů." Zásadní cirkulární pohled na budoucnost odpadového hospodářství a jeho nezbytnou transformaci přednesla ředitelka Institut Cirkulární Ekonomiky Soňa Jonášová.

Číst dál...

Skanska dodělá úsek D1 u Humpolce, z kterého odešlo česko-italsko-kazašské sdružení

(20.01.2020 Zdopravy.cz Jan Sůra) Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybralo firmu, která dokončí modernizaci zatím nejproblematičtějšího úseku dálnice D1. Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem opraví Skanska. Nastoupí na místo, které mělo dát do pořádku původně česko-italsko-kazašské sdružení vedené Geosanem. To po komplikacích na konci roku 2018 odstoupilo od smlouvy.

Číst dál...

Hradec Králové zná vítězného dodavatele inteligentního dopravního systému

(20.01.2020 Moravskehospodarstvi.cz-Doprava) Město Hradec Králové podepsalo smlouvu s vítězným dodavatelem na inteligentní dopravní systém (IDS) v Hradci Králové, kterým je firma CROSS Zlín, a.s. s nabídkou 229,3 milionu korun bez DPH.

Číst dál...