Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Radiožurnál: Mynář lobboval u ministrů kvůli kauze Lány

Praha 10. června (ČTK) - Exministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) tvrdí, že na něj hradní kancléř Vratislav Mynář několikrát naléhal, aby podal stížnost pro porušení zákona v kauze Lesní správy Lány. Uvedl to dnes Radiožurnál. Policie v kauze manipulace stomilionové veřejné zakázky obvinila Mynářova podřízeného, šéfa lánské obory Miloše Baláka, a jednoho podnikatele. Pelikán stížnost odmítl podat.

Číst dál...

Soud začne projednávat odvolání v první větvi Rathovy kauzy

Praha 10. června (ČTK) - U pražského vrchního soudu dnes začne odvolací jednání v takzvané první větvi korupčního případu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Obžaloba v ní viní někdejšího politika a dalších deset lidí z přijímání úplatků, uplácení a manipulace výběrových řízení vypisovaných Středočeským krajem.

Číst dál...

Na sanace po hornictví míří do dvou regionů téměř miliarda

Praha 9. června (ČTK) - Šest lokalit v severozápadních Čechách a sedm v Moravskoslezském kraji se bude letos čistit od ekologických škod, které způsobila hornická a hutnická činnost. Tyto veřejné zakázky dosáhnou téměř jedné miliardy korun. Spadá do nich například druhá etapa revitalizace centra Orlové-Lutyně nebo revitalizace břehu u vodní nádrže Matylda v Mostě, která vznikla zatopením bývalého lomu.

Číst dál...

S elektronickým stavebním deníkem vláda zřejmě souhlasit nebude

Praha 9. června (ČTK) - Poslanecký návrh na zavedení elektronického stavebního deníku u staveb, které vznikají na základě veřejné zakázky, zřejmě v pondělí narazí na nesouhlas vlády. Vyplývá to z návrhu stanoviska pro jednání vlády. Vládní legislativci v něm poukazují hlavně na to, že digitalizace stavební agendy je součástí připravované nové úpravy stavebního práva. Pod návrhem jsou podepsaní poslanci z klubů Pirátů, ANO, KSČM, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a SPD a také někteří nezařazení poslanci.

Číst dál...

Přípravu dopravního terminálu v Jihlavě zdržel výběr projektanta

Jihlava 9. června (ČTK) - Jihlava bude hledat jiné využití pro zhruba 100 milionů korun z evropských fondů, které měla dostat na vytvoření centrálního dopravního terminálu v místě městského vlakového nádraží. Nechce o peníze přijít v případě, že by se stavbu nepodařilo uskutečnit včas, řekl dnes ČTK náměstek jihlavské primátorky Petr Laštovička (ODS).

Číst dál...

ÚOHS uložil výrobcům oken pokutu 20 milionů za kartelovou dohodu

Brno 7. června (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil za kartelovou dohodu tří výrobců oken pokuty v celkové výši 20 milionů korun. Společnosti Dafe-plast, OSF 2000 a Sulko koordinovaly své nabídky, když se ucházely o veřejnou zakázku na výměnu oken ve školských budovách v Libereckém kraji.

Číst dál...

Cestující v Ústeckém kraji čeká výměna čipových karet od BusLine

Ústí nad Labem 6. června (ČTK) - Cestující v Ústeckém kraji čeká výměna čipových karet od dopravce BusLine (později TD Bus). Vydal 14.000 karet, které si lidé elektronicky nabíjejí. Peníze však dopravce, jenž v regionu už nejezdí, dál do společného přerozdělovacího systému neposílá, platnost karet tak skončí 30. června.

Číst dál...

Ostrava vyhlašuje architektonickou soutěž na parkovací dům

Ostrava 6. června (ČTK) - Ostrava vyhlašuje architektonickou soutěž na novostavbu parkovacího domu u krajského úřadu. Parkovací dům s kapacitou zhruba 600 míst má stát v proluce v sousedství krajského úřadu. Město předpokládá, že jeho výstavba přijde na zhruba 359 milionů korun, řekla dnes novinářům náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (ANO). Návrhy do soutěže je možné podávat do 13. září.

Číst dál...

Analytici: Stavebnictví letos vzroste o čtyři až šest procent

Praha 6. června (ČTK) - České stavebnictví letos vzroste o čtyři až šest procent. Potáhne ho hlavně výstavba dopravní infrastruktury financovaná z evropských dotací. Brzdou bude naopak nedostatek pracovní síly. Uvedli to analytici, které dnes ČTK oslovila. Podle údajů ČSÚ stavebnictví v dubnu vzrostlo o 8,9 procenta. Za první čtyři měsíce stouplo v souhrnu o 4,5 procenta.

Číst dál...

Oprava tramvajové trati ve Vinohradské skončí o dva týdny dříve

Praha 6. června (ČTK) - Pražský dopravní podnik (DPP) zkrátí o zhruba dva týdny rekonstrukci tramvajové trati ve Vinohradské ulici v Praze 2 a 3. Tramvaje se tam vrátí v sobotu 29. června. ČTK to dnes sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Rekonstrukce ve Vinohradské ulici začala letos na začátku března. Technická správa komunikací (TSK) na stejné trati kompletně opraví zastávku I. P. Pavlova v Bělehradské ulici.

Číst dál...