Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Za peníze SFDI dostane nový povrch 12 kilometrů silnic

30.06.2019 (kromeriz.cz/index.php?fce…, Zdroj:Kromeriz.cz / Články, Autor:Redakce)
... ŘSZK ...  Za peníze SFDI dostane nový povrch 12 kilometrů silnic. Získanou dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 69 milionů korun využije Ředitelství silnic Zlínského kraje v roce 2019 na dvě investiční rekonstrukce krajské silniční sítě a na plošné obnovy povrchů vozovek v 16 úsecích v celkové délce necelých 12 kilometrů.

„Také v letošním roce dostávají kraje od státu určité prostředky na zlepšování stavu silnic II. a III. třídy, jsou však výrazně nižší než v předchozích letech. Smlouva na čerpání těchto prostředků a seznam akcí pro realizaci byly schváleny Zastupitelstvem Zlínského kraje dne 21. června 2019. Zatímco v loňském roce náš kraj získal od SFDI téměř 156 milionů korun, letos můžeme počítat jen s částkou 69 milionů. Proto je také rozsah plošných obnov povrchů vozovek v porovnání s rokem 2018 skromnější," řekl ředitel ŘSZK Ing. Bronislav Malý. Na čerpání prostředků ze SFDI byla příspěvková organizace ŘSZK připravena a poskytnutou částku dokáže efektivně využít.

Přibližně 30 milionů korun z přislíbené dotace SFDI využije ŘSZK na dvě investiční akce - rekonstrukci mostu ve Valašském Meziříčí-Hrachovci (stavba již byla zahájena) a rekonstrukci silnice v Sazovicích v délce 1,5 kilometru. Zbývajících přibližně 39 milionů korun bude rozděleno na financování nebo spolufinancování plošných obnov povrchů vozovek (souvislé živičné koberce) na 16 různých úsecích silnic II. nebo III. třídy v kraji v celkové délce téměř 12 kilometrů. Realizace tří úseků je naplánována již na měsíc červenec, další tři přijdou na řadu v srpnu a zbytek v září a v říjnu. „Máme však připraven mnohem delší seznam akcí, ze kterého bychom mohli okamžitě vybírat v případě, kdyby byla z nějakého důvodu dotace ze SFDI ještě posílena," doplnil provozně-technický náměstek ŘSZK Ing. Radek Berecka.

Plošné obnovy povrchů vozovek bude pro ŘSZK zajišťovat osm zhotovitelů, kteří vzešli z již dřívějších výběrových řízení a se kterými má ŘSZK uzavřeny rámcové smlouvy.

Plošné obnovy povrchu vozovek budou realizovány většinou jen za částečných uzavírek, kdy bude silniční provoz převeden do jednoho jízdního pruhu a řízen světelnou signalizací.

SFDI přispěl na opravy silnic ve Zlínském kraji v roce 2018 částkou 156 milionů korun. Předtím v roce 2017 to bylo 104 milionů korun, v roce 2016 dostal Zlínský kraj od SFDI 108,7 milionu korun a v roce 2015 to bylo téměř 160 milionů korun.

Zdroj: TZ, rszk.cz