Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Zástupkyně Centra pro regionální rozvoj mezi 125 nejvlivnějšími ženami Česka

20.06.2019 (new.crr.cz/cs/crr/novinky…, Zdroj:New.crr.cz / Novinky, Autor: Redakce)
Centrum získalo prestižní ocenění v podobě zařazení ředitelky Sekce administrace programu IROP, Ing. Heleny Miškovičové, na seznam 125 nejvlivnějších žen Česka. Její sekce má na starost největší operační program financovaný z fondů Evropské unie, který má alokaci 126 miliard korun.


Časopis Forbes sestavil již poosmé žebříček nejvlivnějších žen Česka, který uveřejnil ve svém červnovém čísle. Jako obrovský úspěch lze vnímat fakt, že se Helena Miškovičová, která byla do hodnocení nominována poprvé, umístila v první polovině žebříčku.
Jakkoli je zařazení na prestižní seznam především mimořádným oceněním manažerských schopností Ing. Miškovičové, ona sama ho vnímá jako uznání práce celého Centra. "Tímto oceněním se Centrum zařadilo mezi nejúspěšnější subjekty. Vnímám ho jako důkaz, že i státní správa může fungovat efektivně a s vysokou mírou profesionality, i jako potvrzení kvality práce Centra a jeho nezastupitelnosti pro rozvoj celé naší země," říká 43. nejvlivnější žena České republiky.
Forbes celý rok sledoval více než 300 žen z nejrůznějších oblastí, od veřejné správy a politiky přes byznys až po neziskový sektor. V širším výběru byly majitelky firem, manažerky, ženy působící ve státní správě, finančnictví či justici, ženy z oblasti kultury a sportu.
Redakce Forbesu hodnotí ženy v každé kategorii podle několika základních kritérií, podle nichž přiděluje body. Vychází přitom z metodiky amerického Forbesu a ke spolupráci si zve jako poradce odborníky z jednotlivých odvětví, s nimiž pořadí konzultuje.
U majitelek a manažerek se zohledňují hospodářské výsledky firem, obrat, zisk či nové akvizice. Dále se počítají například objemy peněz, nad nimiž mají kontrolu a přímý vliv, jejich podíly ve firmách, ale i počet zaměstnanců, kteří pod ně spadají, nebo kolik zákazníků či spotřebitelů může jejich rozhodnutí přímo ovlivnit.
V politice a veřejné správě se posuzuje pozice, reálné pravomoci a počet lidí i objem peněz, které rozhodnutí dotyčných žen mohou přímo ovlivnit. Důležitým kritériem je i to, jak jsou tyto ženy ze svých funkcí odvolatelné a kdo všechno má přímý vliv na jejich rozhodování.
Helena Miškovičová absolvovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Začínala v bankovním sektoru jako finanční analytička, posléze jako expertka bankovních a kapitálových obchodů. Od roku 2005 působí v Centru pro regionální rozvoj České republiky, v současné době na pozici ředitelky Sekce pro administraci programů.