Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Karlovarský kraj získal stavební povolení na Císařské lázně

Karlovy Vary 7. ledna (ČTK) - Karlovarský kraj získal stavební povolení na rekonstrukci Císařských lázní. Dokument od karlovarského stavebního úřadu nabude právní moci tento týden. Současně nikdo nepodal stížnost proti zrušení původního výběrového řízení na rekonstrukci, kraj tak brzy bude moci vyhlásit novou soutěž. V tiskové zprávě o tom dnes informovala krajská mluvčí Jana Pavlíková.


"Nikdy nebyli tak blízko zahájení kompletní opravy. Máme stavební povolení na aktualizovanou projektovou dokumentaci, a to bez podmínek, jež by bránily pokračování příprav akce," uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).
Kraj koncem loňského roku zrušil zadávací řízení na přestavbu památky, které v roce 2016 uskutečnilo minulé vedení kraje prostřednictvím zájmového sdružení, jež původně mělo Císařské lázně ve správě. Tendr porušoval zákon o veřejných zakázkách. Ani jedna z firem, které se původního zadávacího řízení účastnily, nepodala proti zrušení soutěže v dané lhůtě žádnou námitku. Kraji proto nic nebrání v tom, aby na provedení rekonstrukce vyhlásil soutěž novou.
Investiční záměr revitalizace Císařských lázní rovněž před časem schválilo ministerstvo kultury. Kraj díky tomu získá na obnovu objektu 250 milionů korun. Finanční podporu také deklarovalo nové vedení města Karlovy Vary. Samotná rekonstrukce, která má stát kolem 600 milionů korun, by tak mohla v létě začít.
stu kš