Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Rafaj odvolal místopředsedu ÚOHS pověřeného zakázkami

Brno 16. ledna (ČTK) - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj odvolal místopředsedu úřadu pověřeného oblastí veřejných zakázek Josefa Chýleho. Důvodem byly výhrady k vedení agendy veřejných zakázek. Do čela sekce byla k dnešnímu dni jmenována Eva Kubišová (62), zjistila ČTK z webu úřadu.


Nová místopředsedkyně má s právem veřejných zakázek rozsáhlé zkušenosti, na téže pozici působila již v minulosti a řadu let vedla také odbor druhoinstančního rozhodování o veřejných zakázkách na ÚOHS.
Oblast veřejných zakázek patří k hlavním činnostem ÚOHS. Ročně úřad vydá několik stovek rozhodnutí. Aktuálně zkoumá například tendr na mýtné v České republice. Kromě toho ÚOHS povoluje fúze a dohlíží na to, aby firmy nevytvářely kartely a nezneužívaly svou dominanci na trhu.
vrn sd