Rychlý kontakt

Asociace pro veřejné zakázky
tel.: +420 776 021 736
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Asociace pro veřejné zakázky využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Aktuality

Turnovská vodárenská firma vyvázla se sníženou pokutou 10.000 Kč

Brno 10. ledna (ČTK) - Vodohospodářské sdružení (VHS) Turnov bude za chyby v tendru na kanalizaci a vodovod pro 25 rodinných domů a dva bytové domy v Lomnici nad Popelkou platit pouze pokutu 10.000 korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) většinu řízení zastavil, zjistila ČTK z webu úřadu. VHS Turnov mělo původně zaplatit 90.000 korun, což ale loni zrušil předseda úřadu Petr Rafaj a předal případ svým podřízeným.


Hlavní částí sporu bylo, jestli vodohospodářské sdružení mohlo uzavřít smlouvu s vybranou firmou bez otevřeného tendru. Úřad dosud tvrdil, že tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Nyní úřad tuto část řízení zastavil, protože nezjistil důvody k uložení sankce.
Problémem je už pouze pozdní zveřejnění smlouvy s vybranou firmou, za kterou bude muset VHS zaplatit 10.000 korun. Rozhodnutí je už pravomocné.
Cena zakázky dosáhla téměř osmi milionů korun. Teoreticky vodohospodářskému družení hrozila pokuta až téměř 800.000 korun. Při stanovení její konečné výše ale ÚOHS přihlédl k okolnostem případu.
vrn gcm